Bugün 15 Aralık 2019 Pazar Hakkımızda Öğrenci Görüşleri Sıkça Sorulanlar Bizi Takip Edin
 

 
Ana sayfa > Vize Danışmanlık
Vize Başvurusu Danışmanlık Hizmetlerimiz

Yurt dışı seyahat ve vize başvuru süreçleri sürekli güncellenmekte olan, zaman alan ve karışık süreçlerdir. Eduworld Education Services olarak tüm bu süreçlerde bizim danışmanlığımız ile yurt dışına eğitim amaçlı giden tüm öğrencilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bunun yanı sıra sayfamızı ziyaret eden tüm ziyaretçilerimize yardımcı olmak ve vize danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgilendirmek istemekteyiz.

Her şeyden önce vize işlemleri gerek kişi, gerekse kurumlar için oldukça masraflı bir süreci de beraberinde getirmektedir. Bunun için öncelikle tüm seyahatlerinizden önce vize masrafınızı hesaplamalısınız. Vize masrafları hesaplanırken dikkate almanız gereken kalemler aşağıdaki gibidir:

Pasaport Masrafı (Eğer pasaportunuz yoksa ya da yeniliyorsanız)  
Vize Harç Ücreti (Her ülkeye ve vize tipine göre değişiklik göstermektedir)  
Fotoğraf Masrafları (Her ülke farklı boyutlarda en az 1 adet fotoğraf istemektedir)  
Sigorta Masrafları (Schengen ülkeleri mutlaka seyahat sağlık sigortası istemektedir)  
Tercüme Masrafları (Birçok ülke Türkçe evrak kabul etmemektedir)  

Yurt Dışı Seyahatlerinin ilk adımı geçerlilik tarihi olan bir pasaport edinmektir. Birçok ülke vize başvuru tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport istemektedir. Vize başvurunuzdan önce pasaportunuzun süresinin dolmadığından emin olunuz.

Vize işlemlerinizde ikinci adım, başvurulacak vize türüne uygun ölçülerdeki fotoğrafı edinmektir. Fotoğraf ölçüleri her ülke için değişmekle beraber, Birleşik Krallık (İngiltere) için 3.5 x 4.5 cm, Amerika Birleşik Devletleri için 5x5 cm, Schengen Vizeleri için 3.5 x 4.5 cm fotoğraf ölçüleridir.

Her ülkenin vize başvuru süreçleri birbirinden farklılık göstermektedir. Ülkelerin pasaport türlerine göre uygulamış olduğu vize prosedürleri bulunmaktadır. Örneğin, Yeşil Pasaport türüne Schengen ülkeleri vize uygulaması yapmazken Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Zellanda gibi ülkeler vize istemektedir. Bu aşamada yapmanız gereken gideceğiniz ülkenin vize rejimini öğrenmektir. Eğer vize almanız gerekiyorsa Vize İşlemleri için sizden istediği belgeleri listelemeli ve formları edinmelisiniz. Eğer gerekiyorsa evraklarınızın tercümelerini sağlamalısınız. (Eğer toplantı, konferans ya da kongre için seyahat edecekseniz gerekli davet ve kayıt evraklarını sağlamanız gerekmektedir.)

Gerekli evrak listenizi oluşturduktan ve formlarınızı doldurduktan sonraki aşama belgelerinizi konsolosluğa ya da konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu kuruma teslim etmektir.

Vize işlemleri süreci ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. 3 iş günü içerisinde sonuçlanan vizeler olduğu gibi 60 iş günü içerisinde sonuçlanan vizeler de bulunmaktadır. Bu sebeple seyahatiniz kesinleşir kesinleşmez vize işlemlerinizi başlatmanızda yarar vardır.

Vize işlemleri yapılırken en önemli nokta doğru ve özet başvurudur. Gereksiz evrak ve yanlış bilgilendirme vize başvurularının reddedilmesine yol açmaktadır. Vize reddi ya da gecikmesi kişilerin seyahat planlarını bozmakta ve ekstra masrafa sebep olmakta, iş kayıpları yaşatmaktadır.

Kişilerin vize işlemlerini şahsi olarak yapmaları mümkündür. Ancak vize işlemleri zaman alan işlemlerdir ve yoğun iş temposu ile çalışan kişiler için yorucu olabilmektedir. Eduworld olarak amacımız Yurt Dışı Seyahati yapacak kişilere mümkün olan en kısa sürede, minimum evrakla ve en doğru dosya ile vizelerini almalarını sağlamaktır. Eduworld sadece kısa süreli vize işlemleri için değil, uzun süreli vize işlemleri için de danışanlarına hizmet vermektedir.

Eduworld ile çalışmak sizin ve kurumunuzun zamandan ve paradan tasarruf yapmanızı sağlayacaktır.

Size uygun tekliflerimiz ve vizeleriniz hakkında bilgilendirme hizmetlerimiz için lütfen iletişime geçiniz.

Vize Rejim Tablosunu görmek için lütfen tıklayınız.

Bilgi İstek Formuu
Eduworld © Tüm hakları saklıdır. Ana sayfa | Kurumsal | Akademik Programlar | Sertifika ve Diploma | Dil Okulları | Yaz Okulları | Vize Danışmanlık | İletişim