Bugün 15 Aralık 2019 Pazar Hakkımızda Öğrenci Görüşleri Sıkça Sorulanlar Bizi Takip Edin
 

 
Ana sayfa > Yurtdışı Lise Eğitimi
İNGİLTERE’DE LİSE
Günümüzde İngilizcenin günlük ve akademik yaşamdaki yeri çok büyüktür.Dünyanın her yerinde tanınan bir diplomaya sahip olmak iş yaşantısında bir çok fırsat yaratmaktadır. Bu nedenlerle gerek aileler gerekse öğrenciler yurtdışında eğitime yönelirler. Lise, Lisans, yüksek lisans gibi eğitim basamakları için yurtdışı olanakları mevcuttur.

İNGİLTERE’DE LİSE EĞİTİMİ
İngiliz eğitim sistemi öğrencilerine oldukça prestijli bir eğitim sunmaktadır ve İngiltere öğrencilerinin ihtiyaçlarının farkında olup sistemini yaş aralıkları üzerine oluşturmuştur.GCSE Nedir?
Genel Orta Öğretim Sertifikası (GCSE), genellikle İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda'daki orta öğretim öğrencileri tarafından belirli bir konuda alınan bir akademik niteliktir. 14- 16 yaşları arasındaki öğrencilerin katıldığı İngiltere eğitim sisteminde sunulan bir niteliktir. Orta öğretim seviyesinde ve 11 – 16 yaşları arasında alınır. GCSE’yi tamamlayıp sertifikasını alan öğrenciler üniversiteye devam etmeleri hususunda ise A-Level veya IB programına geçerler.

GCSE eğitiminde en az 8 olmak üzere çeşitli alanlarda dersler alınır. İngilizce, matematik, bilim ve İngiliz edebiyatı dersleri zorunludur. Bazı okullar ikinci bir yabancı dil dersini de zorunlu tutabilir. Ders sayısı toplamda 8 ile 10 arasındadır.
Genellikle iki yıl sürmektedir.

GCSE belgesini aldıktan sonra ne yapılabilir?
Kendinize faydalı beceri ve bilgi sağlamanın yanı sıra, bir işe girmek veya eğitiminize devam etmek istiyorsanız, GCSE'ler önemli bir basamaktır.En az beş GCSE dersinden en az A- C arasında bir ortalama alırsanız, lisans eğitiminiz için birçok seçeneğe sahip olursunuz.

GCSE sınav
GCSE sınavları, çoğunlukla yazılı olup, genellikle 16 yaşında alınır ancak her yaşta alınabilir. Sınavlar Mayıs / Haziran ayında olup, sonuçlar Ağustos ayında yayınlanmaktadır.

Dil Yeterliliği: - Hızlandırılmış program için IELTS 5.5 (reading & writing minimum 5.5)
- Standart program Eylül başlangıç için IELTS 4.5 (reading & writing minimum 5.0)

Gerekli Belgeler :
• Transkript veya mezuniyet belgesi
• Öğrenci tarafından yazılacak niyet mektubu (İngiltere’de okuma sebebi, gelecek planları, hobileri)
• Öğretmenler tarafından yazılmış 2 adet referans mektubu
• İngilizce yeterlilik belgesi (TOEFL/IELTS skoru)
OKULLAR


Bellerbys College
Bellerbys Koleji'nde ders seçerek kendinize fırsat ve deneyim dünyasının kapılarını açın. Bellerbys, sizin için özel olarak hazırlanmış ve üniversiteler tarafından güvenilen, yüksek kaliteli bir İngiliz eğitimi sunmaktadır.

Size en uygun üniversiteyi seçmenize yardımcı olmak için mümkün olan en iyi rehberliği verir. Birçok Bellerbys öğrencisi Oxford, Cambridge ve diğer Russell Group üniversitelerinde eğitim görmeye devam ediyor.


GCSE Programı
Farklı yaşlara ve yetenek seviyelerine uygun bir dizi GCSE kursları sunuyoruz. Pre-GCSE'den, yoğun 3 ve 4 dönem GCSE programından veya 2 yıllık GCSE Pathway Programlarından birinden seçim yapabilirsiniz.

3 ve 4 Dönem GCSE
Temel konularda GCSE yeterliliği kazanmak ve A level veya Foundation programlarına hazırlanmak istiyorsanız, 3 veya 4 dönemlik yoğun programımızı inceleyebilirsiniz.

Öğreniminizi daha da geliştirmek için size enrichment aktiviteleri, spor veya müzik için zaman ayırırız. Enrichment size sınıf dışına da öğrenmeye decam etme şansı tanır. Genç Bilim Adamları, Güncel Olaylar, Film, İşletme ve Ekonomi, Sanatsallaştırma, Yaratıcı Kodlama ve Klasikler gibi kulüplere katılabilirsiniz.


 Pre-GCSE
Bu kurs henüz IELTS seviye 5,0'mize sahip değilseniz 3 Dönem GCSE programına hazırlık için mükemmeldir. Temel konuların ve İngilizce dilinin bir karışımını 1, 2 veya 3 dönem boyunca çalışma şansı elde edersiniz. Tüm gün süren derslerde kişisel bir eğitmenin gözetimine tabi tutulursunuz. 3 dönem GCSE programını tamamlayan öğrenciler çeşitli konularda A Seviye ve Hazırlık programlarını çalışmaya devam ederler.
GCSE Pathway Programı
Öğrenciler bu programda 9 ders alır ve iki yılın sonunda bu derslerin sınavları yapılır.2 yıllık bu programda akademik eğitim için gerekli olan dil becerilerini, öğrenme becerilerini ve kültürel bilgilerini geliştirirler.Advanced Level Programları
Konu temelli programlardır. Uluslararası öğrenciler iki yıl süresince 3 ya da 4 ders alırlar. A level programı en yüksek dereceli üniversiteleri hedefleyen veya tıp okumak isteyen öğrenciler için önerilen bir yoldur.

Üniversiteler yalnızca iyi notları olan öğrencileri değil, doğru alanlarda iyi notları olan öğrenciler aradıklarından A level programında seçtiğiniz ders için iyi bir inceleme yapmanız gerekecektir. Eğer üniversitede ne çalışmak, hangi bölümü okumak istediğinize hali hazırda kara vermişseniz, A level programında sizi bu bölüme en iyi hazırlayacak dersleri seçmelisiniz.

Bellerbys'de, gelişmeniz için tasarlanmış bir ortamda, sizin için doğru konu seçimlerini keşfedeceksiniz. Okul başlangıç tarihleri ve kurs uzunlukları dahil olmak üzere ihtiyaçlarınıza uyan bir dizi akademik program sunuyor.

Seçenekler
A seviye programları gereksinimlerinize bağlı olarak 3 ile 6 dönem arasında değişmektedir. Ayrıca Brighton Kolej’inde bir yıl veya 3 dönem içinde bir tam A level programı çalışma fırsatı sunuluyor. Bellerbys Cambridge'de, uluslararası öğrenciler tarafından tasarlanan Uluslararası A Seviyeleri üzerinde çalışabilir ve ilk yılın sonunda AS sınavlarına girebilirsiniz. Eğer halihazırda AS Level CIE'de (Cambridge International A Levels) en az üç B notu veya daha yüksek bir seviyeye ulaşmışsanız, A Level programının ikinci yılı (A2) olabilir.Pre-Foundation
Foundation programı için gerekli olan becerilerinizi geliştirmeniz için Pre-Foundation programında çalışabilirsiniz. Bu program ek olarak İngilizce dil becerisi ve akademik desteğe ihtiyacı olan öğrenciler üzerine odaklanmış bir programdır. Devam edeceğiniz Foundation programı ile ilgili temel dersleri çalışma fırsatı bulacaksınız.

Bu programa Bellerbys Brighton Koleji ve Bellerbys Londra kolejinde katılabilirsiniz. Kurs içerikleri lokasyona göre değişebilir.

Brighton
Brighton’da pre-fondation prgramına katıldığınızda üç GCSE dersi alacak ve program sonunda bu derslerin sınavlarına tabi tutulacaksınız.Dersler;

• İngiliz Dili
• Matematik
• İşletme, Sanat ya da Medya

Eğer Medya ya da Sanat seçerseniz proje ödevi tamamlayacaksınız.

Londra
Londra’da pre-fondation okumak size İşletme ve Pazarlama alanlarında bir gelecek için ilgili konuları çalışmanıza olanak tanır. Bu önemli alanlar için sınıfta ya da ödev olarak hazırlamanız gerekli olan portfolyo bazlı çalımalar vardır. Bu nedenle işletme veya Matematik alanlarında sınav yoktur.

Daha geniş beceriler geliştirmenize ve Matematik ve İş dünyasındaki bilgi boşluklarını doldurmanıza yardımcı olacak ilginç modüller seçilmiştir.Foundation
Foundation programı, birçok İngiltere üniversitesi tarafından geniş çapta kabul edilen A level programları için saygın bir alternatiftir.Foundation proramı çalışmak üniversiteye gitmeden önce kendinizi çalışmak istediğiniz konu bağlamında geliştirebileceğiniz bir programdır. Bir yıllık çalışma programınızda kendinizi hem çalışacağınız alan konusunda geliştirecek hem de İngilizce dil seviyenizi geliştireceksiniz.

Bellerbys’te kaliteli eğitim sunan 11 konudan birini seçebilirsiniz. Küçük, ortalama 10-12 kişiden oluşan sınıflarda eğitim alabilirsiniz.Sizin en iyi üniversitelerden birine girebilmeniz için üniversite başvurunuzda size rehberlik edilir. Programa başlamadan önce eğer dil ve/veya akademik seviyenizi geliştirmeniz gerekiyorsa okul sizin için Extended Foundation programı da sunuyor.Brighton Foundation Programları
• Sanat ve Dizayn
• İşletme, Maliye ve Yönetim
• Mühendislik
• Medya
• Bilim ve Eczacılık
Bilgi İstek Formu
Eduworld © Tüm hakları saklıdır. Ana sayfa | Kurumsal | Akademik Programlar | Sertifika ve Diploma | Dil Okulları | Yaz Okulları | Vize Danışmanlık | İletişim