Bugün 16 Temmuz 2019 Salı Hakkımızda Öğrenci Görüşleri Sıkça Sorulanlar Bizi Takip Edin
 

 
Ana sayfa > Yaz Okulları > Amerika Yaz Okulları > Embassy Summer - Boston Dean College
Embassy Summer - Boston Dean College

Tarihler : 28 Haziran 2015 - 9 Ağustos 2015
Yaş sınırı : 12 - 17
Yer : Dean College, Franklin, Massachusetts
Boston’a uzaklık: 1 saat (trenle)

Tarihi bir özel okul olan Dean College, Massachusetts'teki Franklin kasabasında yer alır. Okulun mükemmel tesisleri, çekici binaları ve birçok yeşil alanı vardır.

Okula yakın olan Franklin İstasyonu, Boston şehir merkezine doğrudan bir trenle bir saat kısa bir sürede ulaşım imkanı sunar.

Bu yaz okulu, harika bir yüksekokul ortamında İngilizcelerini geliştirirken aynı zamanda Birleşik Devletlerin en tarihi bölgelerinden birini keşfetme fırsatını da yakalamak isteyen öğrenciler için ideal bir yerdir.


Konaklama
Dean College öğrencilerine tarihi Amerikan Stili yurdunda konaklama imkanı sunmaktadır. Odalar 2 kişiliktir ve banyolar ortak paylaşımlıdır. Her 8 kişiye 1 banyo seçeneği sunulmaktadır. Banyolar günlük olarak temizlenmektedir. Yatak örtüleri haftada bir değiştirilmektedir. Öğrenciler istekleri doğrultusunda kendi yatak örtülerini getirebilirler. Her öğrenci yurtta kullanmak üzere, havlu, terlik ve kişisel bakım ürünlerini getirmelidir. Okul ve yurt genelinde öğrencilerin yararlanabileceği internet bağlantısı bulunmaktadır ve ücretsizdir. Öğrenciler çamaşırlarını 3 Dolar karşılığında yıkatıp kurutabilirler. Embassy Summer Dean College yurt politikalarına göre öğrencilerden yurda yerleşirken 100 Dolarlık bir depozito alır.Zarar olduğu durumlarda tadilat masrafları çıkarıldıktan sonra kalan öğrenciye iade edilir. Bunların dışında anahtar kayıpları için öğrencilerden 100 Dolar ödeme alınır. 7/24 yurtlarda güvenlik bulunur. Öğrenciler kıymetli eşyalarını okulun Embassy Summer Ofisine teslim edebilirler. Dean College’da Aile yanı konaklama seçeneği bulunmamaktadır.


Tesisler – Olanaklar
Embassy Summer Boston Dean College’da program haftada 15 saat İngilizce Dersi, Spor ve Sanat Aktiviteleri, Haftalık yarım ve tam gün geziler, ekstra gezilerden oluşturulmaktadır. Haftalık ders programı o haftaki gezilere göre düzenlenmektedir. Örneğin tam gün gezi planlanıyorsa, o günün dersleri başka bir güne aktarılır. Öğrenciler ilk derslerinde seviye belirleme sınavına alınırlar ve seviyelerine göre sınıflara yerleştirilirler. Bu sınıflarda öğrencilerin hızlı ve kolay öğrenmelerine yönelik ders programları hazırlanmıştır. Bu sebeple derslerde kelime ve gramer bilgisini daha kolay öğrenebilmektedirler. Bu programda öğrencilerin konuşma becerilerine ağırlık verilir. Öğrencilerin derste öğrendiklerini pekiştirmeleri açısından okul içi etkinlikler oldukça önemlidir. Öğrenciler ders ve gezi dışı zamanlarında okul bünyesinde çeşitli aktivitelere katılırlar. Futbol, voleybol, basketbol ve dans gibi spor etkinliklerine, define bulma, maske yapımı ve sanatsal etkinliklere, çevre yürüyüşlerine ve akşam etkinliklerine katılabilirler. Akşam etkinlikleri öğrencilerin sosyalleşebilmeleri ve rahatlayıp, eğlenebilmeleri için düzenlenir, örneği barbekü partisi, kareoke gecesi, moda showları hem okul hem öğrenciler tarafından düzenlenir.


Gündüz aktiviteleri
Sporlar: Futbol, Mini-Olimpiyatlar, Dans, Beyzbol ve Voleybol.
Spor dışı aktiviteler: Hazine Avı, El işi ve kampüs dışına yerel geziler.
Yerel geziler: Freedom Trail, Quincy Market, Bilim Müzesi ve Harvard Turu.
Akşam aktiviteleri
Yıldızlar altında film, Uluslararası Gece, Diskolar, Moda Gösterisi, Test ve Karaoke.

* Her zaman yapılan aktivitelerimize örnekler listelenmiştir.

Geziler**
Kurs fiyatına dahil olanlar:
Her hafta 3 tam günlük gezi.
Fiyata dahil olan gezilere özel bir otobüs firması ile gidilir.
Yerel geziler ve opsiyonel gezilerin seyahatleri dahil değildir.

Fiyata dahil gezilere örnekler:
Newport, Rhode Adası: Amerika’nın en küçük eyaletinde bu tarihi şehri gezin.
Salem: Cadı yargılamaları ile ünlü bu tarihi kasabanın tarihini keşfedin.
Hampton Plajı: Beyaz kumsalları, mağazaları ve yelkenlileriyle bir kıyı bölgesi.
Wrentham Kasabası Outletleri: 170 fabrika satış mağazasından alışveriş.

Opsiyonel gezilere örnekler:
New York: Six Flags: New England'ın en büyük eğlence parkı.
Balina seyretme
Skywalk Gözlemevi: Boston’un kuşbakışı manzarasının tadını çıkarın.
Tramvay Turları: Boston’u gezmenin en iyi yolu.

** Tipik gezilere örnekler verilmiştir. Opsiyonel geziler, seyahat ve giriş için ek ücrete tabidir.
 

Embassy Summer - Boston Dean College hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Bilgi İstek Formu
 
Yaz okulu için yanınızda bulundurmanız gerekenler
Eduworld © Tüm hakları saklıdır. Ana sayfa | Kurumsal | Akademik Programlar | Sertifika ve Diploma | Dil Okulları | Yaz Okulları | Vize Danışmanlık | İletişim