Bugün 15 Aralık 2019 Pazar Hakkımızda Öğrenci Görüşleri Sıkça Sorulanlar Bizi Takip Edin
 

 
Ana sayfa > Dil Okulları > Amerika Dil Okulları
Amerika Dil Okulları

İngilizce öğrenmek veya İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen yabancı öğrenciler için gidilecek en popüler ülkelerden birisi Amerika Birleşik Devletleri’dir. Her yıl yaklaşık olarak 57.000 uluslararası öğrenci Amerika’ya dil öğrenimi için gitmektedir.

Amerika’da 400'den fazla İngilizce dil programı sunan eğitim kurumu vardır. Bu programlar, üniversiteye gidecek öğrenciler için yoğun akademik İngilizce programlarından, mesleki İngilizce programlarına veya Amerikan Kültürünü içeren programlara kadar çok çeşitlidir. Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin, hangi program türünün amaçlarına uygun olup olmadığına karar vermeleri gerekmektedir.

Bir dil okuluna başvuruda bulunmadan önce, başvurmayı düşündüğünüz okulun akredite olup olmadığından emin olmalısınız. İngilizce programları için Amerika’da iki ana akreditasyon kuruluşu vardır: Accrediting Council for Continuing Education and Training (ACCET) ve The Commission on English Language Program Accreditation (CEA). İngilizce programlarına katılmadan önce dikkat etmeniz gereken diğer önemli nokta ise katılmayı düşündüğünüz İngilizce dil programlarının standartlarını belirleyen University and College Intensive English Programs (UCIEP)’a veya American Association of Intensive English Programs (AAIEP)’a üye olup olmadığıdır.

New York, San Francisco ve San Diego öğrencilerin başlıca tercih ettiği şehirlerdendir. Ayrıntılı bilgi için web sitemizi inceleyebilir ve danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.
Amerika Dil Okulları

Boston
Chicago
Miami
Los Angeles
New York
San Francisco
San Diego

Fiyat Listeleri
Bilgi İstek Formu
Eğitim Programları
» Genel İngilizce Kursları
» Akademik Yıl Programları
» İş İngilizcesi
» EILTS Hazırlık Kursları
» TOEFL IBT Hazırlık Kursları
» Teacher Training Programları
» Sertifika Programları
Eduworld © Tüm hakları saklıdır. Ana sayfa | Kurumsal | Akademik Programlar | Sertifika ve Diploma | Dil Okulları | Yaz Okulları | Vize Danışmanlık | İletişim