Bugün 21 Ekim 2019 Pazartesi Hakkımızda Öğrenci Görüşleri Sıkça Sorulanlar Bizi Takip Edin
 

 
Ana sayfa > EILTS Hazırlık Kursları
EILTS Hazırlık Kursları

EILTS Nasıl bir sınavdır?
EILTS (International English Language Testing System – Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı), British Council, University of Cambridge English for Speakers of Other Languages (Cambridge ESOL), International Development Program of Australian Universities (IDP) tarafından ortak geliştirilmiş bir İngilizce Dil Bilgisi Sınavıdır. EILTS aynı zamanda dünyanın en çok tercih edilen dil sınavıdır ve her yıl 2 milyondan fazla kişi bu sınava katılmaktadır.

EILTS, İngiltere, Avustralya, Kanada, Yeni Zellanda ve Amerika gibi birçok ülkede üniversite ve iş kabullerinde geçerliliği olan bir sınav olduğu kadar Türkiye’de de Hazırlık Sınıfını atlamak, Yüksek Lisans ve Doktora Kabulleri almak hatta özel ve kamu kurum ve kuruluşlarında İş Kabulü alabilmek için de geçerliliği olan bir sınavdır.
 
IELTS Sınavı, Akademik ve Genel Eğitim şeklinde iki çeşittir. Adaylar, eğitim ve profesyonel hedeflerine ve kendilerinden istenilen vize taleplerine göre hangi sınava gireceklerine karar verirler. Her iki sınav da konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini değerlendiren dört bölümden oluşur.

LISTENING : 30 dakika
READING : 60 dakika
WRITING : 60 dakika
SPEAKING : 11- 14 dakika

IELTS Sınavında kalma ya da geçme yoktur; tüm sonuçlar 9 puan ölçeğinde değerlendirilir. Bu değerlendirmede 1 en düşük ve 9 en yüksek puandır. Adaylara genel bir not verilmesinin yanı sıra, girdikleri Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma bölümlerinin her biri için not verilmektedir.
 

Puan
Ölçeği

Beceri Seviyesi

Tanım

9 Puan

Uzman kullanıcı

Dile tam anlamıyla hâkimdir; dili tam anlamıyla uygun, doğru ve akıcı bir şekilde kullanabilir.

8 Puan

Çok iyi kullanıcı

Ender yapılan dizge dışı yanlışlıklar ve uygunsuzluklar dışında dile tam anlamıyla hâkimdir. Aşina olunmayan konularda yanlış anlaşılmalar görülebilir. Karmaşık ve ayrıntılı tartışmaların üstesinden rahatlıkla gelebilir.

7 Puan

İyi kullanıcı

Her ne kadar zaman zaman yanlışlıklar, uygunsuzluklar ve bazı durumlarda yanlış anlaşılmalar olsa da, dile hâkimdir. Genelde karmaşık dilin üstesinden gelebilir ve mantıksal ayrıntıları anlayabilir.

6 Puan

Yeterli kullanıcı

Bazı yanlışlıklar, uygunsuzluklar ve yanlış anlaşılmalara rağmen dili genel anlamında etkili bir şekilde kullanabilir. Özellikle bilindik konularda dili olukça iyi kullanabilir ve anlayabilir.

5 Puan

Makul kullanıcı

Dile kısmen hâkimdir ve her ne kadar hata yapma olasılığı yüksek olsa da çoğu durumda genel anlamı kavrayabilir. Aşina olduğu konularda temel iletişim kurabilecek seviyedir.

4 Puan

Sınırlık kullanıcı

Sınırlı ve aşina olduğu konularda temel yetkinliktedir. Anlamakta ve kendisini ifade etmekte sık sık sorun yaşar. Karmaşık bir dil kullanamaz.

3 Puan

Son derece sınırlı kullanıcı

Sadece oldukça bilindik konularda genel anlamı kavrar ve genel hatlarla kendisini ifade edebilir. İletişiminde sık sık kesilmeler olur.

2
Puan

Kesintili kullanıcı

Acil gereksinimleri karşılamak için birkaç seçilmiş sözcük kullanarak en basit bilgileri paylaşmak ve bilindik konularda kısa kalıpları kullanmanın dışında gerçek bir iletişim kurması mümkün değildir. Yazılı ve sözlü İngilizceyi anlamakta ciddi zorluklar yaşar.

1 Puan

Aday dili kullanamıyor

Birkaç sözcük dışında dili kullanma yetisi bulunmamaktadır.

0 Puan

Aday sınavı yapmak için bir çaba harcamamıştır

Değerlendirilebilecek bir bilgi bulunmamaktadır.

EILTS’e Neden Yurt Dışında bir Kurs ile Hazırlanmalıyım?
Tüm dil kurslarında olduğu gibi EILTS’e hazırlanırken size yardımcı olabilecek olan kurslar Türkiye’de de bulunmaktadır. Ancak bu kurslar genellikle part-time dır ve haftanın belli günlerinde düzenlenir, katılımcıları genellikle öğrenciler ya da tam zamanlı çalışanlar olur ve zamanlarının bir kısmını bu kurslara ayırırlar ve öğrenilenler kursta belli bir zaman ve mekan içerisinde kalır. Yurt dışında bir dil okulunda EILTS Kursuna devam etmek sınava girecek kişinin hem günlük hayatta İngilizce Dil Becerilerini geliştirmesini hem de sınava hazırlanmasını sağlayacaktır. Anadili İngilizce olan eğitmenlerden bu dilin inceliklerini ve sınav tekniklerini öğrenmek adayın kısa sürede daha hızlı yol almasını sağlayacaktır.

Eğer siz de bir dil skoruna ihtiyaç duyuyorsanız, size uygun IELTS Kurs seçeneklerimiz için danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu
Eğitim Programları
» Genel İngilizce Kursları
» Akademik Yıl Programları
» İş İngilizcesi
» EILTS Hazırlık Kursları
» TOEFL IBT Hazırlık Kursları
» Teacher Training Programları
» Sertifika Programları
Eduworld © Tüm hakları saklıdır. Ana sayfa | Kurumsal | Akademik Programlar | Sertifika ve Diploma | Dil Okulları | Yaz Okulları | Vize Danışmanlık | İletişim