Bugün 21 Ekim 2019 Pazartesi Hakkımızda Öğrenci Görüşleri Sıkça Sorulanlar Bizi Takip Edin
 

 
Ana sayfa > Akademik Yıl Programları
Akademik Yıl İngilizce ProgramlarıAkademik Yıl İngilizce Programları üniversiteden yeni mezun olmuş, İngilizce dil becerilerini akademik ya da iş amaçlı geliştirmek isteyen kişiler için, kişiye özel programlanan ve 12, 24, 36 ve 48 hafta seçenekleri bulunan programlardır. Akademik Yıl / Semester İngilizce Programlarının temel amacı kişinin İngilizce dil becerilerini geliştirirken, yeni bir kültür edinmesi ve uzun kurs süresinin yarattığı avantajlardan yararlanmasını sağlamaktır. Ayrıca yurt dışında Üniversite ya da Yükseklisans eğitimi almak isteyenlerin de oldukça yoğun olarak katıldıkları programlardır.

Bu programlar Genel İngilizce, EILTS Hazırlık, Communication Skills ve İş İngilizcesi Kursları’nın kişinin ihtiyacına göre planlanması ile oluşturulur. Akademik yıl kursların ilk dönemi; Genel İngilizce programların içeriğiyle aynı olup , bu süreçte öğrencinin dil bilgisi, konuşma, yazma, okuma ve dinleme yeteneklerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılır. Akademik yıl programlarında diğer bir amaç ise katılımcıyı lisans veya yüksek lisans eğitimi yapabilecek dil düzeyine ulaştırmak ve üniversitelere yerleştirmektir. Bu nedenle kursun ikinci döneminde Akademik ağırlıklı dersler izlenebilir. Öğrenci ayrıca Cambridge, IELTS, TOEFL hazırlık kursları yanı sıra iş İngilizcesi, staj gibi programları da seçebilir.

Akademik dil kurslarına bazı okullarda her ay başlanabildiği gibi diğer bazı okullarda senede 4 defa başlanır. Genelde Ocak, Nisan, Temmuz ve Eylül ayları akademik sömestr veya yıl kursları başlangıç tarihleridir.

Bilgi İstek Formu
Eğitim Programları
» Genel İngilizce Kursları
» Akademik Yıl Programları
» İş İngilizcesi
» EILTS Hazırlık Kursları
» TOEFL IBT Hazırlık Kursları
» Teacher Training Programları
» Sertifika Programları
Eduworld © Tüm hakları saklıdır. Ana sayfa | Kurumsal | Akademik Programlar | Sertifika ve Diploma | Dil Okulları | Yaz Okulları | Vize Danışmanlık | İletişim