Bugün 15 Aralık 2019 Pazar Hakkımızda Öğrenci Görüşleri Sıkça Sorulanlar Bizi Takip Edin
 

 
Ana sayfa > Vize Danışmanlık > Kanada Vizesi
Kanada Vizesi

KANADA VİZESİ BAŞVURUSU
Vize başvurularınız sırasında öncelikle gerekli belgeleri toplamak için ne kadar zamana ihtiyacınız olduğunu ve seyahat tarihinizi göz önünde bulundurarak vize randevunuzu almalısınız. Vize randevunuzu VFSGlobal aracılığıyla almanız gerekir. Randevu tarihine kadar başvurduğunuz vize tipi için gerekli evrakları toplamanız, online başvuru formunu doldurmanız ve çıktısını almanız, konsolosluğa hitaben İngilizce bir dilekçe yazarak seyahat amacınızı belirtmeniz ve İngilizceye çevrilmesi gereken belgelerin yeminli tercümesini yaptırmanız gerekir. Kanada için vize başvurunuza seyahat tarihinizden 45-90 gün önce başlamanız yerinde olur. Eduworld Yurtdışı Eğitim Hizmetleri’nden danışmanlık almayı tercih ederseniz randevunuzun uygun bir tarihe alınması, toplamanız gereken evraklar konusunda sizi bilgilendirme ve sonrasında belgelerin eksiksiz olduğunu kontrol etme, formlarınızın doldurulması, tercümelerinizin yapılması, dilekçelerinizin yazılması ve başvuru sonrasında vizenizin takibi ve kontrolü aşamalarının tümüyle danışmanlarımız ilgilenecektir.

VİZE RANDEVUSU
Kanada vize başvuruları VFSGlobal üzerinden yapılır, randevu tarihinize görüşme için yine bu kuruma gidersiniz. Randevu alma işlemini sizin adınıza biz gerçekleştirmekteyiz.

BAŞVURU FORMLARI VE SÜREÇ
Kanada vize başvuru formunuzu http://www.cic.gc.ca adresi üzerinden doldurmalısınız. Hangi vize türüne başvuracağınız, formların eksiksiz doldurulması gibi noktalar oldukça önemlidir. Başvurunuzla ilgilenen danışmanımız bu formları sizin adınıza dolduracaktır. Randevu tarihinde başvurunuzu yaptıktan sonra değerlendirilmesi ve vizenizin çıkması genellikle 5-15 iş günü (1-3 hafta) sürer ancak vizenizin 15 iş günü içinde çıkacağının garantisi verilmemektedir. Başvurunuz sonuçlandığında size bilgi verilir, kuruma giderek pasaportunuzu alabilirsiniz veya pasaportunuz kargoyla size ulaştırılabilir. Bu konudaki seçiminiz başvuru sürecinizin başında size sorulacaktır.

PARMAK İZİ
Kanada vize randevunuza şahsen gidip parmak izi vermeniz gerekmektedir.

VİZE TÜRLERİ
Başvurunuz için hangi belgelere ihtiyacınız olduğu, seyahat amacınıza bağlıdır.
Seyahatiniz turistikse turist vizesine; iş, fuar, kongre vb. için seyahat ediyorsanız ticari vizeye, eğitim için gidiyorsanız uzun veya kısa dönem öğrenci vizesine başvurmalısınız.

Bu vize türleri için ihtiyacınız olacak evrakların listesini aşağıda bulabilirsiniz.

EK 1 EVRAK LİSTESİ

Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.
Bilgi İstek Formuu
Eduworld © Tüm hakları saklıdır. Ana sayfa | Kurumsal | Akademik Programlar | Sertifika ve Diploma | Dil Okulları | Yaz Okulları | Vize Danışmanlık | İletişim