Bugün 15 Aralık 2019 Pazar Hakkımızda Öğrenci Görüşleri Sıkça Sorulanlar Bizi Takip Edin
 

 
Ana sayfa > Vize Danışmanlık > Amerika Vizesi
Amerika Vizesi

AMERİKA VİZESİ BAŞVURUSU
Vize başvurularınız sırasında öncelikle gerekli belgeleri toplamak için ne kadar zamana ihtiyacınız olduğunu ve seyahat tarihinizi göz önünde bulundurarak vize randevunuzu almalısınız. Vize randevunuzu https://ceac.state.gov/ceac  üzerinden almanız gerekir. Randevu tarihine kadar başvurduğunuz vize tipi için gerekli evrakları toplamanız, online başvuru formunu doldurmanız ve çıktısını almanız, konsolosluğa hitaben İngilizce bir dilekçe yazarak seyahat amacınızı belirtmeniz ve İngilizceye çevrilmesi gereken belgelerin yeminli tercümesini yaptırmanız gerekir. Amerika için vize başvurunuza seyahat tarihinizden 45-90 gün önce başlamanız yerinde olur. Eduworld Yurtdışı Eğitim Hizmetleri’nden danışmanlık almayı tercih ederseniz randevunuzun uygun bir tarihe alınması, toplamanız gereken evraklar konusunda sizi bilgilendirme ve sonrasında belgelerin eksiksiz olduğunu kontrol etme, formlarınızın doldurulması, tercümelerinizin yapılması, dilekçelerinizin yazılması ve başvuru sonrasında vizenizin takibi ve kontrolü aşamalarının tümüyle danışmanlarımız ilgilenecektir.

VİZE RANDEVUSU
Amerika vize başvuruları internet üzerinden yapılır. Sisteme giriş yapıp sizin için üretilen numarayı aldıktan sonra bu numarayla https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/niv sitesine girer ve buradan önce ödemenizi yapar, sonra randevunuzu alırsınız. Randevu tarihinize görüşme için Amerikan Büyükelçiliği’ne gidersiniz. Burada kısa bir mülakat gerçekleşmektedir. Randevu alma işlemini sizin adınıza biz gerçekleştirmekteyiz.

BAŞVURU FORMLARI VE SÜREÇ
Amerika vize başvuru formunuzu https://ceac.state.gov/ceac  adresi üzerinden doldurmalısınız. Hangi vize türüne başvuracağınız, formların eksiksiz doldurulması gibi noktalar oldukça önemlidir. Başvurunuzla ilgilenen danışmanımız bu formları sizin adınıza dolduracaktır. Randevu tarihinde başvurunuzu yaptıktan sonra vizenizin çıkıp çıkmayacağı bilgisi sizinle paylaşılır, sonrasında ise ortalama 7 iş günü içinde önceden belirleyeceğiniz postaneye gönderilir.

PARMAK İZİ
Amerika vize randevunuza şahsen gidip parmak izi vermeniz gerekmektedir.

VİZE TÜRLERİ
Başvurunuz için hangi belgelere ihtiyacınız olduğu, seyahat amacınıza bağlıdır.
Seyahatiniz turistikse turist vizesine; iş, fuar, kongre vb. için seyahat ediyorsanız ticari vizeye, eğitim için gidiyorsanız uzun veya kısa dönem öğrenci vizesine başvurmalısınız.

Bu vize türleri için ihtiyacınız olacak evrakların listesini aşağıda bulabilirsiniz.

EK 1 EVRAK LİSTESİ

Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.
Bilgi İstek Formuu
Eduworld © Tüm hakları saklıdır. Ana sayfa | Kurumsal | Akademik Programlar | Sertifika ve Diploma | Dil Okulları | Yaz Okulları | Vize Danışmanlık | İletişim